View Single Post
  #12  
Vechi 01.03.2007, 09:16:29
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flasher
Am intrat pe acest forum cu totul intamplator si trebuie sa recunosc ca sunt foarte surprins. In primul rand cand te inscrii si citesti regulile forumului iti dai seama ca sunt foarte vagi si restrictive in acelasi timp.

Parerea mea: Poti sa te inscrii cu orice id, nume, parola, etc. Oricine are dreptul la anonimat, intimitate.

Am intrat in aceasta sectiune dedicata discutiilor despre homosexualitate. Stiu ca Biserica nu este de acord si nici Scriptura dar rasfoind mi-am dat seama ca parca am intrat in site-ul Noua Dreapta. Asa ca TERMINATI!!!!

Si un mesaj pentru Administratorii si moderatorii forumului: Va rog sa va uitati cu atentie si sa nu lasati sa se dezvolte asemenea discriminari, orientari antiumane, dictatoriale si lipsite de sentimente crestine.

Eu nu sunt homosexual dar ce vad scris aici este total deplasat si nu ne onoreaza absolut deloc. Daca vreti sa discutam despre asta....!!!
Exagerezi totalmente. A pune degetul pe rana nu mi se pare ca suna nici a dictatura si nici nu denota o lipsa de toleranta din partea cuiva. Se ne fereasca de minia Lui DUMNEZEU , pentru astfel de fapte, pacate strigatoare la cer ! A depista pacatul si a-l indrepta ulterior este un lucru de toata lauda. A persista in pacat cu buna stiinta , trebuie condamnat din toate punctele de vedere. A fi crestin nu inseamna a accepta si incuraja pacatul prin asa zisa toleranta rau inteleasa de unii. Am acceptat fumatul si acum a devenit un flagel. Am acceptat unele droguri si ne-am trezit cu un alt flagel. Am acceptat parerile si injosirile la adresa noastra, venite din departari si acum ne trezim cu calcarea in picioare a crestinismului , cu nu stiu ce descoperiri sau cu beletristica anticrestina. Pot continua pina miine cu exemple si toate cele de mai sus s-au produs printr-o toleranta rau gindita si inteleasa.
Reply With Quote