View Single Post
  #3  
Vechi 17.12.2009, 22:45:29
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de The_Fallen Vezi mesajul
M-am gandit sa incep un thread cu o tema...Sa spunem cum a fost experienta noastra cu Dumnezeu astazi.
Sa incep eu, ca exemplu: astazi m-am gandit la Dumnezeu rareori.Nu Il simt langa mine decat rareori, dar se poate sa fie o senzatie emotionala provocata de circumstante care tin de conditionare (gen in copilarie beam cacao si ma facea sa ma simt bine si cald, acum beau cacao si ma simt la fel).Pentru ca asa se sinte cand Dumnezeu este langa tine, ca o stare de bine?Nu stiu.Doar ca atunci cand ma simt bine ma gandesc la El.
Bine, o sa-ti spun si eu: astazi L-am simtit mereu aproape, am fost in stare de rugaciune permanenta, I-am multumit pentru toate lucrurile si evenimentele: pentru ca am trecut strada cu bine, pentru ca nu am cazut cand am alunecat, pentru ca mi-am facut o noua prietena, pentru ca am ajuns la cimitir si la biserica, pentru ca am avut ce pune pe masa, pentru ca n-am ocarat si n-am judecat un prieten care m-a intepat, pentru ca sunt asa de mica (spiritualiceste vorbind) incat ma ia in brate ca pe un copil, pentru ca ne-am intalnit cu preotul nostru drag, pentru ca sotul meu s-a spovedit...
Reply With Quote