Subiect: Salvati Romania!
View Single Post
  #55  
Vechi 21.12.2009, 19:38:27
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Acum inteleg mai bine titlul "Salvati Romania"...nu "Sa salvam Romania!"
Nu-i nimic, OmuBun, s-or mai gasi si altii, care nu au obligatii familiale, care sa se roage pentru Romania. Nu-ti fa probleme.
Am mai participat la asemenea actiuni si stiu cat de bine ma simteam dupa fiecare zi incheiata cu citirea Psaltirii, care devenea astfel punctul culminant al zilei. Insemnam pe calendar fiecare zi, ca sa nu-mi scape cumva vreuna...
Dar te rog sa nu fii sceptic in privinta celor, care se hotarasc sa participe. Unii dintre noi avem deja experienta si nu o facem pe negandite.
Sa se roage preotii, caci asta e treaba lor; dar lasa-ne si pe noi sa ne activam si sa facem si noi ceva pentru poporul roman din care facem parte.
Atitudinea asta: la inceput "flacara" si apoi "foc de paie" este tipica pentru romani, si e pacat, caci sunt unele lucruri pentru care merita cu adevarat sa te implici pana la capat.
Ce-i drept nu mi-am pus problema abstinentei pe o perioada de 40 de zile - este o problema reala pentru unii - dar nu este o problema pentru toata lumea. Cine nu are batrani, sa-si cumpere!
AI dreptate Anca și vreau să întăresc spusele tale.
Da,noi ne-am mai rugat,am mai citit catismă și când s-au terminat cele 40 de zile aș fi dorit să o luăm de la capăt.
Reply With Quote