View Single Post
  #24  
Vechi 31.12.2009, 16:53:40
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sergiu Vezi mesajul
Gresit, marijuana diminuiaza circulatia cerebrala. Da-i un search pe google cu "marijuana constricts vessels". Dat fiind ca limiteaza circulatia cate anumiti centri din creier, apare starea aia de relaxare. De fapt o buna parte din neuroni sunt pusi "pe tusa" si o buna parte din creier nu mai este utilizata. Nefiind utilizata mai mult timp aceasta se atrofiaza si individul practic devine mai .... idiot. Apar mai multe probleme in timp din cauza atrofierii tesuturilor din creier. Cu timpul sunt afectate inclusiv functii vitale.
Uite aici informatii mai complete: http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/4244489.stm


Omule, ti-ai iesit din minti! Beatitudine din droguri?? Stii macar ce inseamna beatitudine? A nu-ti dori nimic de la viata este profund satanic. Interesant de observat este faptul ca si in depresii puternice omul nu-si doreste nimic de la viata. Cel putin trebuie sa doresti sa ajuti pe ceilalti si sa-i iubesti. Trebuie sa fii activ cum invata de altfel si Scriptura.


Acei studenti care prefera cocaina in preajma examenelor nu mai termina niciodata facultatea. Am avut colegi din astia. Ambii au abandonat facultatea. Nu mai erau buni de nimic, umblau cu ochi goi pe strada si toata energia si gandurile lor se duceau catre procurarea unei noi doze. Doamne fereste!
Ce faci? I-i provoci? De partea cui esti de fapt?
Eu nu am facut altceva decat sa comentez cateva lucruri despre droguri,sub forma de aviz adresat celor care inca n-auprobat(si sper sa nu probeze niciodata) pt.ca ceilalti deja stiu despre ce este vorba.Cat despre cuvantul beatitudine,recunosc am gresit,era mai indicat "o stare speciala"sau ceva asemanator.Sa lamuresc ceva mai bine lucrurile...
Sper ca se vede destul de clar ca m-am referit la consumul in faza initiala,am specificat ceva despre o poarta,nu? Sergiu,eu am trimis un mesaj de avertizare,n-am spus -incercati fratilor ca e bine!Sunt adeptul dialogului cu laturile lui pozitive sau negative,depinzand de caz.Stim cu totii ca lucrurile interzise trezesc mai multa curiozitate.Eu,cu fiul meu(are 19
ani) vorbesc despre toate aceste tabu-uri,drog,sex..ca de la prieten la prieten si multumesc Domnului cu bune rezultate.Daca ne gandim putin ar trebui sa nu probam vinul caci riscam sa ajungem betivi,nu ne indragostim de o femeie caci riscam sa ajungem curvari,s.a.m.d.Cat despre parte cui sunt,iti pot spune ca intotdeauna caut dialogul si buna intelegere si ma rog sa-mi adauge Domnul intelepciune si rabdare.Un an nou fericit,plin de roade bune,si sa dialogam mult anul ce vine!
Reply With Quote