View Single Post
  #116  
Vechi 12.01.2010, 19:14:14
elenavioletacocos's Avatar
elenavioletacocos elenavioletacocos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Chestia cu boala cronica, autoimuna + cateva sunt indicatiile standard pentru orice vaccin.

De asemeni exista probabil o legislatie care specifica ca orice produs cu indicatii medicale trebuie mai intai testat pentru grupele respective inainte de a fi recomandat.

Ceea ce e de multe ori mai mult o formalitatea dar formalitatile trebuiesc respectate :)

Esti de acord tu si altii cu vitamina D si usturoiul in cap sa fiti pusi in contact cu cineva care are tuberculoza de exemplu, ca sa vedem si noi daca sfaturile voastre sunt valide?
stai stai nu imi rastalmaci cuvintele ,eu am spus doar ca dc ai grija de tine ,nu e nevoie sa te vaccinezi !
eu nu oblig pe nimeni sa faca ,cum fac eu ! tu ai o boala cronica autoimuna ,ca sa poti sa iti dai cu parerea despre vaccin si boala cronica ? eu nu sunt dispusa sa imi risc viata ! eu am devenit alergica la nurofen si augmentin,si ceea ce mi.a explicat un medic de afara imi este de ajuns ,ca acum sa spun NU vaccinului ! insa nu am spus ca sunt impotriva medicamentelor,insa atunci cand sunt necesare cu adevarat ! nu hai sa ne vaccinam ca a murit acel tanar ,si presa a aruncat repede "bomboana" ca ar fi murit din cauza gripei noi !
TU ESTI DE ACORD SA ITI "DAU" PENTRU O SAPTAMANA TIROIDA MEA HASHIMOTO,CA SA IMI SPUI APOI DACA TI-AI MAI FACE VACCINUL STIIND CE RISC ITI ASUMI ?
si ca sa te informez bine ,din sursa sigura ,din domeniul medical,ni s-a spus sa NU ne vaccinam !
__________________
"Și acum rămân acestea trei: credința, nădejdea și dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea." Corinteni
5. Pune-ți nădejdea în Domnul din toată inima ta și nu te bizui pe priceperea ta.
15. Omul simplu crede toate vorbele; omul înțelept veghează pașii săi.
33. Frica de Dumnezeu este învățătură și înțelepciune, iar smerenia trece înaintea măririi.
www.bajotierra.ro

Last edited by elenavioletacocos; 12.01.2010 at 19:25:59.
Reply With Quote