View Single Post
  #32  
Vechi 01.02.2010, 05:50:43
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de The_Fallen Vezi mesajul
Aceasta afirmatie precum si altele de pe forum ma fac sa cred ca unii membri sunt familiarizati cu ocultismul macar la nivel teoretic.:0
Am dreptate?

Sa spunem ca pe aceasta carare a cautarilor sufletului ne mai si ratacim din cand in cand,mai ales atunci cand mintea nu este prea coapta si dorim sa patrundem nevazutul,senzationalul,repede.
Este o capcana,o poteca atractiva,dar inselatoare,care poate duce la dezastru fara nici un fel de exagerare pentru viata si sufletul cuiva.
De multe ori,aceste lucruri nu trebuie sa le cautam,ne cauta ele pe noi pentru a fi incercati,iar daca suntem suficient de slabi si inconstienti cedam.
Un lucru trebuie sa stie cei care sunt atat de tentati de aceasta latura obscura:oricat de ademenitoare si cata senzatie de putere,de inedit ar da ea,este doar o oferta a intunericului menita sa distruga omul.Diavolul nu o sa serveasca niciodata salvarii,ci distrugerii noastre.
Nu trebuie niciodata subestimat pentru ca inteligenta sa o depaseste cu mult pe cea a muritorilor,iar formele sale sunt nenumarate,el cunoscand slabiciunile fiecaruia din noi in parte,singura posibilitate de a ne apara ramanand protectia lui Dumnezeu.
Pe mine Dumnezeu m-a pazit,m-a lasat sa vad doar atat cat trebuia ca sa stiu si sa simt puterea raului si sa inteleg ca nu exista decat o singura cale adevarata,cea a luminii,a iubirii universale a lui Iisus Hristos.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote