View Single Post
  #85  
Vechi 10.02.2010, 10:30:13
windorin's Avatar
windorin windorin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.402
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zoridezi Vezi mesajul
Ma bucur ca ti-a placut, Windorin. Si celalalt e foarte frumos, cu toate ca e ceva mai trist, insa contine o reala profunzime duhovniceasca.
Zicea cineva pe aici ca cumde isi permit unii sa promoveze pirateria tocmai pe un forum crestin?! Dar mai conteaza cand oamenii sunt multumiti si un astfel de gest le mai alina sufletul catranit? Avem nevoie de copii, de simplitate, de mesaje pozitive si de iubire. Cine are sufletul sensibil, pana si un simplu film il poate transforma intr-un om mai bun. Oare e putin lucrul asta?
Nu pot spune ca nu este un furt si acest mod de a procura filme si muzica, insa... mai am pana sa imi para rau de aceasta.
Eu abia ajung sa imi simt pacatele mai mari pe care ma chinui sa mi le vad.

Daca mai ai filme de genul asta, eu astept.

Iti recomand "Cast Away", tradus prin "Naufragiatul", cu Tom Hanks.
Un film tare bun. L'am vazut ieri. Mi'a ramas in minte faptul ca omul nu poate vietui in afara comuniunii cu o alta persoana.
__________________
"Intru aceasta vor cunoaste toti ca sunteti ucenicii Mei, daca veti avea dragoste unii fata de altii." (Ioan 13,35)
"Va spun ca pentru orice cuvant desert, pe care-l vor rosti, oamenii vor da socoteala in ziua judecatii." (Matei 12,36)

Reply With Quote