View Single Post
  #3  
Vechi 10.02.2010, 16:39:04
almaris
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de BogdanF2 Vezi mesajul
Doamne ajuta,

Nu am mai auzit demult mai nimic legat de subiectul asta. Mai stie cineva ceva?

Stie cineva daca codul de bare de pe permisele de conducere contine cei 3 de 6 sau nu? Pare a fi altfel de cod decat cel de pe produse.

Stie cineva de ce se tot repeta ca cipurile cu 3 de 6 in ele? Unde anume au cei 3 de 6? Se pot vedea?

Stie cineva daca mai vin cartile de identitate biometrice in 2011? Vor avea cip? Vor avea cod de bare?

Stie cineva de ce spun unii ca ne pierdem sufletul daca acceptam cipul de pe actele de identitate?

Multumesc,

Bogdan.
Dragul meu, am o veste buna pentru tine si anume ca nici un cip din lumea asta sau cod de bare sau numere cu nu stiu cati de 6 nu vor putea sa te smulga din mana Mantuitorului, a Domnului nostru care a dat totul pentru salvarea noastra.

Lepadarea de credinta, lepadarea de Dumnezeu nu se face prin purtarea de cipuri chiar in propriul corp sau prin acte de identitate de nu stiu ce fel, ci prin purtarea noastra de zi cu zi aratam daca am ramas in credinta sau nu. Cuvantul spune intr-una din epistolele lui Pavel catre Timotei " Cine nu poarta de grija de ai sai, s-a lepadat de credinta".

Te rog sa nu lasi pe nimeni sa te descurajeze si sa privesti cu incredere la Dumnezeu, la creatorul nostru care nu a facut pe nimeni pierdut, care nu a lasat pe nimeni din mana Sa, te rog ca in chestinuni din acestea sa nu pleci urechea la oamenii care pot gresi sau care rau intentionati fiind vor sa induca panica in randul semenilor lor.

Last edited by almaris; 10.02.2010 at 16:48:22.
Reply With Quote