View Single Post
  #13  
Vechi 11.02.2010, 17:06:58
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mariusica Vezi mesajul
Scuza-ma dar gandesti egoist, un pic cam prea simplist, dar in primul rand vizezi doar in parte starea de fapt.
Ce te faci cu slujbele din timpul saptamanii?
Sau ce te faci cu preotii care, din diferite motive, isi incep, uneori, slujbele chiar si la 4 dimineata?
Sau ce faci cu oamenii care lucreaza de noapte si ajung acasa dimineata si vor sa se odihneasca?
Nu ma intelege gresit. Daca boxele exterioare ar fi folosite sa auda slujba doar credinciosii care stau in curtea bisericii ar fi perfect.
Dar eu stau la 300 de metri distanta de biserica si aud aproape perfect slujba de duminica dimineata, atat de tare este dat volumul difuzoarelor.
Imagineaza-ti ce e in casele celor care stau la 15-20 metri de biserica.
Hm, eu una nu cred ca exista biserici cu boxe exterioare care sa aiba program de la 4 dimineata. Dar, intr-adevar, toate aceste date ale problemei nu doar ca i-ar pune pe ganduri pe eventualii locatari, ci i-ar si determina sa actioneze. Si atunci nu am mai avea despre ce vorbi aici pe forum noi, cei care avem atat de tare grija altora. Trebuie in toate dreapta socoteala si cumpatare, fireste. Iertare!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote