View Single Post
  #8  
Vechi 24.02.2010, 08:01:06
andrei_im's Avatar
andrei_im andrei_im is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.12.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.005
Implicit

Citat:
În prealabil postat de orthodoxia.i.thanatos Vezi mesajul
Foarte frumoasa … invitatie la a nu face nimica! Nu stiu daca le spui intentionat sau nu, dar lupii cei mari si grasi ce umbla in piei de oaie printre voi isi freaca labele de bucurie cind te-aud cintind la fluier ca sa doarma oile.

Datoria noastra de crestini este de a-l marturisi pe Hristos si indiferent daca ni se pare ca efortul are roade sau nu. Iar daca adevarul spus ii socheaza pe unii, asta nu inseamna ca adevarul este dur, ci doar ca minciuna in care aceia traiesc este atit de adinca incit si-au pierdut demult si reperele care duc la suprafata. Oricit de dureros ar fi, adevarul numai vindeca si elibereaza.
sunt de acord cu tine aici, eu nu asta am vrut sa spun! mai fratilor, daca s-a inteles ca am facut un indemn spre somn sau ca v-am spus sa tineti gura inchisa cand bate ereticul la usa, NU ASTA AM VRUT SA SPUN! cuvintele Cuviosului Paisie sunt un indemn pentru ALINIEREA vietuirii la dreapta cugetare. nu inseamna sa lasi nimic in urma, ci sa aduci totul in fata. un Sfant Parinte spunea despre cugetarea fara vietuire ca este TEOLOGIA DEMONILOR.
Reply With Quote