Subiect: 1 si 8 martie
View Single Post
  #6  
Vechi 26.02.2010, 19:59:49
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Anul trecut, de 8 martie (pare-mi-se, cadea duminica), parintele, trecand la miruit, ne-a spus tuturor sa mergem la casele noastre, sa ne imbratisam mamicile, sa le luam cate o floare si sa le spunem cat de mult inseamna pentru noi.

Sunt bune prilejuri pentru a ne aminti de persoanele dragi. Eu nu mai dau martisoare pentru ca sunt kitsch toate, dar flori ofer... chiar si carti, daca se intampla sa am bani. E frumos sa daruiesti. E frumos si sa primesti ceva, oricand e timpul sa faci o bucurie celui mai drag, dar mai ales in zi de sarbatoare, cum sunt acestea, cand persoanele au anumite asteptari. Cred ca este foarte trist pentru o femeie sa se intoarca de la munca, de 1 martie, fara sa primeasca vreo floare sau vreun martisor... si pe drum sa vada femei cu buchete in brate... eu asa cred. Oricum, sa nu uitam, totusi, ca nu trebuie sa ne facem noi intre noi, fetele, cadouri, ci DOMNII trebuie sa o faca... bine, care sunt domni, ca barbati sunt destui...
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote