View Single Post
  #127  
Vechi 27.02.2010, 23:45:28
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Unhappy Avem voie sa judecam, nu sa si condamnam.

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Nu Cozia , nu meritam nimic ! ! ! ROMANIA sa ramana asa cum e , doar cu adaposturi pentru caini , cu adaposturi de zi si de noapte pentru aurolaci si oamenii strazii , cu orfelinate , cu ospicii , cu baruri , cazinouri , cu fetite pe centura si cu-n Parlament Luxos ! B.O.R. ar trebui desfintat , Patriarhul judecat si condamnat . . .Asta vreau romanii de bine !
Pentru ce atatia bani aruncati pe proiectul asta, cand Hristos spune clar:

41. Atunci va zice și celor de-a stânga: Duceți-vă de la Mine, blestemaților, în focul cel veșnic, care este gătit diavolului și îngerilor lui.
42. Căci flămând am fost și nu Mi-ați dat să mănânc; însetat am fost și nu Mi-ați dat să beau;
43. Străin am fost și nu M-ați primit; gol, și nu M-ați îmbrăcat; bolnav și în temniță, și nu M-ați cercetat.
44. Atunci vor răspunde și ei, zicând: Doamne, când Te-am văzut flămând, sau însetat, sau străin, sau gol, sau bolnav, sau în temniță și nu Ți-am slujit?
45. El însă le va răspunde, zicând: Adevărat zic vouă: Întrucât nu ați făcut unuia dintre acești prea mici, nici Mie nu Mi-ați făcut.

Aveti sute de milioane de euro? Faceti cele bineplacute Lui Dumnezeu cu banii astia, ajutati semenii care fac foamea sau n-au unde sa doarma, dati sansa orfanilor sa-si cladeasca un viitor, nu ridicati catedrale care sa va satisfaca grandomania si mandria si setea de slava desarta! Acum, cat mai e vreme...
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote