View Single Post
  #10  
Vechi 03.03.2010, 19:02:39
 Remus 's Avatar
Remus  Remus  is offline
Member
 
Data înregistrării: 24.02.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 46
Implicit si noi ce facem?

Citat:
În prealabil postat de almaris Vezi mesajul
Nici una nici alta nu se vor termina, vor continua cat va fi cerul si pamantul, ba inca dragostea celor mai multi se va raci dupa cum spune Mantuitorul, iar invataturile religioase false se vor inmulti.
am si eu sentimentul asa trist vazand cum se inmultzesc sectarii sub ochii ostri si mai ales
persiflandu-ne , masonii au iesit la vedere , ce e mai grav , s-au infiltrat si in Sfanta noastra Biserica Ortodoxa ...pana in cele mai inalte straturi...(vb in cunostintza de cauza!)
Bun , am inteles , e trist si va fi din ce in ce mai trist... si noi ce facem dragii mei? ii acoperim cu dragoste in continuu? ... nu urechem pe nimeni niciodata?

cum ramane cu Pildele lui Solomon Cap. 13 versetul 24

"Cine cruță toiagul său își urăște copilul, iar cel care îl iubește îl ceartă la vreme."

caci nu sunt si ei ca niste copii ? chiar asa ingalatzi , stangaci , indaratnici..
apoi mi-a venit in minte un citat nu tocmai ortodox dar de o logica greu de combatut
a Voievodului Vlad Tepes:
" Daca tzaranului ii faci bine si el este Prost si crede ca ii faci rau , Atunci ii faci Binele cu de-a sila!"... stiu , stiu ...nu e ortodoxa , da asa as da niste capace pe aici... Doamne iarta-ma iar sunt trufash,
stati linistiti nu bat pe nimeni , vorbesc doar de sentimentul pe care il am ...
__________________
"Doamne intoarce la bunatate si la rugaciune pe toti vrajmasii mei, Amin!"
rugaciunea Parintelui Staret de la Busteni Gherontie Puiu
Reply With Quote