View Single Post
  #112  
Vechi 17.03.2010, 20:58:57
Jane Says Jane Says is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.02.2010
Locație: KooKooLand
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.091
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
ACum ca m-am intors de la cabinet dupa o zi intreaga de administrat ''draci'' la vreo 20 de ''fraieri'',dupa ce mi-au multumit intai ca nu mai urlau din pricina metastazelor,sa trecem la raspunsurile cuvenite.dieci:e bai ptr tine ca aceasta energie nu e recunoscuta medical.who cares?multi medici nu recunosc efectul slujbelor si totusi,au efect!spui ca nu e masurabila,dar asta nu e argument cata vreme nici energia Duhului Sfant nu se poate masura si lucreaza extrem de bine.nici curentul nu se vede si uite ca mi-s pe net!menune!mai departe:referitor la medicina traditionala-nu a pomenit nimeni de ea,ci de cea complementara!bioterapia e ramura a medicinii complementare,deci unde e problema?continuam:de ce ptr tine a avea in palme o energie divina e incompatibila cu a apara terapii orientale ce dau rod,acupunctura de pilda sau medicina energetica?esti lipsita de logica.cat despre capacitatile obtinute prin suferinta si cele obtinute prin studiu,gen reiki,diferenta e uriasa:in terapia reiki,nu stii ce fel de energii preiei,or cand darul e de la Dumnezeu,stii sigur ca ce curge prin palmele tale e de unde trebuie!deci,e de preferat sa suferi pentru a merita un dar decat sa incerci sa il obtii studiind diverse metode de accesare de energii cosmice,divine etc!cat despre parintii de la athos,afla ca atat ei,cat si parintele cleopa,cat si eu,cat si tu,cat si oricine,suntem oameni cu pareri si experiente!ce experienta personala au parintii de la athos cand afirma ca homeopatia e lucru dracesc?l-au testat?lucrul dracesc e ca ei cred acest lucru,e ispita lor!or fi ei pe athos,dar nu sunt sfinti pogorati din cer!sunt oameni cu ceva in plus,dar nu detin adevarul absolut!.....mi se pare firesc sa ai niste capacitati in plus cand ai suferit mult,Dumnezeu nu ramane dator nimanui,mi se pare firesc sa mi se para firesc ca le am si sa nu mai fac caz de ele.cu siguranta ca de spuneam ca mi se par extraordinare ai fi spus ca ma mandresc!cat despre presupusa nelamurire a noastra daca lucram cu energie de la Duhul Sfant sau cu energie obtinuta in urma unor cursuri,precizez ca nu am facut nici un curs ,nici ca sa pot accesa vreo energie,nici ca sa pot folosi aceasta energie.mi-am demonstrat capacitatile doar ca sa pot obtine autorizatie de libera practica.atat!ce e aia:''mai am de lucrat la un om?''.o constatare obtinuta in urma altei capacitati,numita clarviziune,ce imi ingaduie sa vad in corpul omului.obtinuta la o mare sarbatoare!si cu ajutorul caruia vad in ce masura am ajutat un om si cat mai trebuie sa tin palmele pe el!e atat de greu de inteles?cat despre duhovnic,sa fii tu sanatoasa,problema asta am discutat-o acum muuuuuuuuuuuuulti ani,intr-o discutie de 7 ore!el a fost cel care m-a lamurit ca Dumnezeu mi-a dat un dar sa il dau oamenilor,nu sa il tin ptr mine!eu voiam sa ma fac ca ploua si sa imi vad de ale mele!el mi-a aratat ce am de facut de fapt!lamorita amu?acum te las,ca ma pregatesc ptr ziua de maine cand am alta tura de oameni dornici de primit inalte energii "dracesti".gratis!te las cu tarzan!
Dumneze sa ne ierte, sa ne miluiasca si sa ne indrepte pe cararile Sale si sa ne dea bun raspuns la Judecata, pentru rugaciunile Maicii Sale si ale tuturor Sfintilor Sai.
__________________
„Ca o carpa lepadata toata dreptatea noastra” (Is 64,5)
Reply With Quote