View Single Post
  #6  
Vechi 19.03.2010, 22:03:45
NTatiana NTatiana is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.02.2010
Locație: Irlanda
Religia: Ortodox
Mesaje: 40
Implicit Scaune , strani

e usor de vorbit sa stea credinciosii in picioare dar e valabil poate cei mai tineri dar cu siguranta ca cei in varsta sau neputinciosi ( poate bolnavi ridicati de curand de pe pat de suferinta ...aceia si-ar dori sa poata sta asezati; daca ii iubim in sensul in care a spus-o Isus atunci poate le dam posibilitatea sa stea asezati...este oare prea mult ceea ce cer oamenii ???cred ca tot asa s-a intamplat cu inlocuirea candelabrelor cu lumanari cu lampile cu becuri electrice ...NU-I ASA ??? si s-a constat ca nu mai izbucnesc atatea incendii ca acum un secol ...eu cred ca tot ce se face bun sa atraga oamenii catre locul unde dorim toti sa ascultam din Cuvintele Domnului prin gurile preotilor nostri pe care ii respectam si ii iubim; Dumnezeu este numai dragoste, El niciodata nu ar dori ca oamenii sa sufere, ne iubeste pe fiecare si spera ca fiecare sa Il iubeasca si sa Il asculte si daca gresim sa stim sa recunoastem aceasta si sa ne cerem iertare; nu este aceasta iubirea mare a lui Dumnezeu ???
Reply With Quote