Subiect: Confuz
View Single Post
  #20  
Vechi 09.04.2010, 12:39:07
ella87ella ella87ella is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.12.2008
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 80
Implicit

Citat:
În prealabil postat de popmihai1984 Vezi mesajul
Buna ziua, dragi oameni.
Sunt si eu confuz.
Daca eu si prietena mea vrem sa face ,,ceva", asa ca amandoi suntem de-acord si fara perversiuni ar fi rau?
Rog sa raspundeti.
Mersi!
Toata inocenta,puritatea dragostei voastre se va pierde,o sa va raneasca sufletele si o sa va transforme personalitatile mai mult decat va asteptati.
Si apoi este pacat,gandeste-te ca poate relatia voastra nu o sa fie durabila si poate unul dintre voi v-a renunta la relatie,va pleca si celalat v-a suferi si v-a ramane cu inima franta.
Dupa ce gusti dintr-un lucru,deobicei patesti sa mai vrei si sa mai vrei si poate pana la urma o sa ajungeti si la pervesiuni,o sa fi-ti curiosi sa incercati din plictiseala si alte pozitii sau mai stiu eu ce vedeti sau auziti......
Si mai exista si posibilitatea de a dori sa gusti si din alt trup,poate prietena ta se satura de trupul tau si vrea pe altcineva sau poate tu la fel.
Exista riscuri multiple,apoi stresul cu care o sa stati in spate,sa nu cumva sa aveti copii si altele,cu toate ca va protejati stresul tot o sa fie,eu asa zic.
Si apoi poate va apasa si constiinta ca ati facut,ca vad ca ai un pic de constiinta daca te gandesti ca este rau.
Eu zic sa nu faceti nimic, e greu a rabda,a te stapani,dar merita.
Acum e vointa si decizia voastra,eu deageaba iti zic si pe o ureche iti iese,pacat ca nu vedeti adevarul,voua vi se pare normal,ca nu ar fi nimic rau,ca va iubiti,etc,nu vedeti nici o problema...
Daca aveti duhovnic mergeti la el neaparat.
__________________
"Trebuie sa ne lepadam de omul cel vechi si sa ne imbracam cu cel nou!"

Last edited by ella87ella; 09.04.2010 at 12:44:10.
Reply With Quote