View Single Post
  #100  
Vechi 22.04.2010, 13:10:31
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jane Says Vezi mesajul
Probabil ca acelasi lucru ca tine, cu exceptia cazului in care tu i-ai da indicatii pretioase, ofcors.

I-as spune sa nu mai faca si i-as da eventual sa citeasca vreo carte pe tema asta - si nu una dintre acelea care scriu ca daaaa, e bine, e ok sa te explorezi, sa bla bla. Nici una care ii zice de flacarile iadului. Exista si altele, dar n-am chef de intrat in detalii acum. M-as cam spala pe maini si i-as lasa duhovnicul sa ii vorbeasca despre asta.

Chiar daca o va mai face pe urma, o sa stie ca nu e ok cu Dumnezeu sa faci lucrul asta si indiferent de cate ori cade, va avea posibilitatea sa se intoarca si sa spovedeasca acel pacat, fiind constient si incercand sa nu-l mai repete. Lumea pe-aici nu scrie pentru ca sunt lucruri intime, insa dupa ce spovedesti de n ori un pacat, ceva se intampla si nu-ti mai vine sa-l faci deloc.
Aha ... pai daca tu si eu si altii nu l-am pedepsi decat cu ceva cuvinte, asa cumm suntem noi pacatosi si rai, cum crezi ca Dumnezeu in marea sa bunatate, pentru aceeasi fapta, l-ar trimite pentru vesnicie in iad?
Reply With Quote