Subiect: Ganduri de hula
View Single Post
  #1  
Vechi 05.05.2010, 15:30:17
ginabadea ginabadea is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2008
Mesaje: 16
Unhappy Ganduri de hula

Am o problema cu aceste ganduri care nu-mi dau pace. M-am rugat la Dumnezeu si la Sfanta Fecioara sa dea un copil si dupa fff putin timp mi l-a trimis. Bucuria a fost enorma cand am vazut testul pozitiv, pentru o clipa am simtit binecuvantarea lui Dumnezeu peste viata mea fara culoare pana atunci.

Acum sunt insarcinata in 3 luni si astept sa treaca timpul cat mai repede pentru a-mi tine puiul in brate. Doar ca au aparut aceste ganduri care nu-mi dau pace si mi-e teama ca sa nu-l supar pe Dumnezeu si sa ma pedepseasca.
Cea mai cumplita pedeapsa pentru mine ar fi sa-mi pierd copilasul, nici nu vreau sa ma gandesc cat de pustiu ar fi sufletul meu atunci.

Nu este prima data cand apar. De-a lungul vietii au mai aparut si au disparut de la sine. Ma bucuram cand nu mai simteam "presiunea aia rea peste sufletul meu".
In fiecare dimineata in metrou in drum spre serviciu ascult la casti paraclisul Maicii Domnului si atunci parca ma simt putin protejata, desi simt cum imi dau tarcoale gandurile acelea si incearca sa-mi fure mintea de la ascultarea rugaciunii. Cum sa fac sa scap de ele? Sa nu mai simt aceasta povara?
Reply With Quote