Subiect: pierduta..
View Single Post
  #5  
Vechi 23.05.2010, 20:17:33
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Da, ai nvoie de cineva cu care sa vorbesti. Un duhovnic ar fi ideal, numai sa fie intelegator si milos. In nici un caz nu vei gasi vreunul care sa-ti recomande alta religie, atat timp cat au fost invatati ca numai in BO exista mantuire. Pana il vei gasi , insa, incearca sa te mangai cu cuvintele Domnului pe care le poti gasi in Biblie, Noul Testament:

"Tot ce-Mi dă Tatăl, va veni la Mine; și pe cel ce vine la Mine nu-l voi scoate afară" Ioan 6:37

"Dacă vă urăște pe voi lumea, să știți că pe Mine mai înainte decât pe voi M-a urât.
Dacă ați fi din lume, lumea ar iubi ce este al său; dar pentru că nu sunteți din lume, ci Eu v-am ales pe voi din lume, de aceea lumea vă urăște." Ioan 15:18, 19

"Căci Dumnezeu așa a iubit lumea, încât pe Fiul Său Cel Unul-Născut L-a dat ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viață veșnică" Ioan 3: 16

"Fericiți cei ce plâng, că aceia se vor mângâia.
Fericiți cei blânzi, că aceia vor moșteni pământul.
Fericiți cei ce flămânzesc și însetează de dreptate, că aceia se vor sătura." Matei 5:4-6

Incearca sa citesti Evanghelia lui Ioan, meditand adanc la cea ce citesti. Este deosebit de frumos scrisa si e o mangaiere pentru cei ce o citesc. Te va ajuta sigur.
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote