View Single Post
  #17  
Vechi 02.06.2010, 13:16:56
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Biblia Ortodoxa este neschimbata. Ia tu o Biblie din secolul 4 si n-ai sa vezi nici o schimbare cu cea Ortodoxa actuala.
Iti repet: Biblia neschimbata este in limba ebraica/greaca. Biblia cu care te lauzi e doar o traducere, facuta de Gala Galaction, [cel care a scris "La vulturi] si Vasile Radu , deci oameni care au tradus si ei cum au stiut. Si nu toate sunt ca in original.

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
"Biblia" voastra sectanta huleste pe Maica Domnului!
Ia arata-mi unde huleste, ca eu nu am gasit asta, si o respect pe Sfanta Maria chiar daca citesc zilnic din Biblia Cornilescu.

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Dar ce sa stiti voi ereticilor, caci voi aveti o carte in care scrie sa nu va inchinati icoanelor / moastelor sau sfintilor, cand de fapt in Biblia Adevarata, scrie sa nu te inchini idolilor ciopliti adica inexistenti.
Eretic e cel care, desi citeste Biblia ortodoxa , nu vede ca in Biblia ortodoxa scrie sa nu te inchini la lucrul mainilor tale. Nu-i asa ca e simplu sa arunci cu cuvinte invatate de la altii ca pe o poezie? Dar mintea la ce ti-a fost lasata de Dumnezeu?
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote