View Single Post
  #6  
Vechi 09.06.2010, 09:01:09
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Gigi Yusuf Vezi mesajul
Eu am incercat odata sa ma rog in padure, dar am fost atacat de o haita de lupi turbati. M-am ridicat repede in picioare si am incercat sa-i gonesc cu sacoul de pe mine. Cred ca am stat vreo doua ore in picioare si am zbierat la ei pentru a-i tine departe, pana cand, Domnul m-a salvat si a dat o furtuna din aia cu tunete si fulgere. Lupii s-au speriat si au fugit. Dupa cateva luni, am aflat ca in vecinatatea padurii respective avea casa un ateu cunoscut de la noi din tara, care cica obisnuia sa creasca lupi in spatele conacului sau.
Ma iarta,dar am indoieli ca respectivele animale ar fi fost lupi,dar chiar daca ar fi fost...nu poti sti ca erau turbati.
Fiara salbatica se teme in general de om,chiar si crescuta in captivitate,mult mai periculosi fiind cainii de stana.
Pe de alta parte...lupii nu se sperie de o furtuna,daca e vorba chiar de o haita pusa sa atace,dar,cine stie,totul e posibil in Romania,mai precis ca un individ sa detina fiare salbatice in captivitate.
Poti sa ne spui si noua despre cine este vorba mai exact si unde se afla aceasta locatie?Acum cat timp s-a petrecut evenimentul?
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote