View Single Post
  #110  
Vechi 10.06.2010, 00:48:07
mrsadic mrsadic is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.05.2010
Locație: ROMANIA
Mesaje: 10
Implicit

=> esti glumet ...adica ilogic ,tu imi ceri ca eu sa merg la o firma,de exemplu , Windows si sa-ti aduc o recomandare stampilata de ei din care sa reiasa ca firma Windows e cea mai

pai vorbim de fapte concrete sau urmarim niste mascarici la tv care zic ca lucy nu e adevarata?..aici mai ai de invatat oleaca...macar vino cu niste argumente, nu fa comparatii stupide...

inca o dovada de ilogica abisala a evolutio-ateilor ...in evolutionism , teorii diferite ,dovedesc acelasi adevar unic ,pe cand in spiritualitate ,mai multe religii dovedesc ca nu exista nici un adevar(Dumnezeu.)

??ce e gresit in a avea mai multe teorii pentru un singur adevar atata timp cat nu se contrazic una pe cealalta ci se completeaza?



ia sa vedem niste referinte despre caracterul neotenic "evoluat pana la capat" niste linkuri ceva sa vedem despre ce vorbesti (sper ca nu e un argument "asemanator " cu al vulturilor

camin fix , foc, lipsa parazitilor,mizeria ? cred ca ai confundat borcanele argumentele astea le-ai luat de la nivelul de trai la limita de subzistenta ,pe care nici azi nu reuseste "lumea moderna" luminata de oamenii de stiinta sa-l asigure decat unei parti mici a populatiei glo

speculatiile de 2 lei le numesti tu stiinta ? dar ce sa ne mai miram cand spuneti ca crocodilul devine barzoi daca se screme indeajuns de multi ani...

comparatia cu vulturii e de premiul nobel pentru prostie : noi probabil am pierdut blana ca foloseam un cadavru in putrefactie drept pat si ne inveleam cu alt cadavru in putrefactie,asa incat tot corpul sa scape uniform de blana.

toate astea nu sunt speculatii de doi lei...se pot gasi in numeroase carti,,,ala a fost un extrarezumat al teoriilor, nu stau acum sa le dezvolt. Dar poti cauta carti sau explicatii ale lui Desmond Morris, David Attenborough, Hardy A., Richard Davenport, Anthony Ambroise si multi altii. Toti sunt doctori , profesori respectati, nu clovni.Este si un documentar de la BBC care explica destul de bine toate astea, imi scapa numele, daca te intereseaza revin cu un link.
DACA m-ai intrebat de caracterele neotenice imi dau seama cat de pregatit esti ....LOL...deloc

tu habar nu ai ca inseamna stiinta . stiinta e producerea aspirinei ,calculatorului,tancului,E-urilor mai mult sau mai putin nocive , ingineria genetica azi (cu experimente de azi nu cu povesti despre ce a fost nu stiu cate miliarde de ani in urma.)

Bla bla bla -uri ieftine...altceva mai bun nu stii? crede-ma stiu destul de bine ce e aia stiinta..

->se pare ca ateii evolutionisti nu gasesc saracii dovezi crestine de acum 2000 de ani ale existentei lui Iisus si veridicitatii Bibliei dar ei stiu ce s-a intamplat acum miliarde de ani ...TARE ! cand un evolutionist incepe o fraza cu :" ACUM X(zeci,sute) de milioane de ani, fiti pregatiti,ca urmeaza o poveste fantastica evolutionista.

TU ai zis ca au fost maimute acum miliarde de ani, n-am zis eu si nici n-am negat existenta lui Iisus....iarasi te exprimi in genul lui Hovind...

de cand ma chinui sa spun ca evolutionistii "umbla cu soparle" ,iata tu ai demonstrat acest lucru la propriu si la figurat.

=>penibil, uitati proba evolutiei... dupa ce se dovedeste falsa , dupa un timp iar ii vezi la stiri ..."uitati adevarata proba a evolutiei",dupa ce e demontata si aia....dupa o vreme ...ghici ce anunta evolutionistii?noile viitoare false dovezi ale evolutionismului .[/quote]

nu e nimic fals in evolutia speciilor respective, poti sa cauti, gasesti imediat..si sunt numeroase exemple, nu inteleg de ce generalizezi.s-au facut destule greseli, admit asta, dar s-au realizat multe lucruri in foarte putini ani...tu o tii una si buna dar daca ai cauta un pic ai gasi n dovezi...tu crezi ca se bazeaza totul pe teorii????uite-te la dovezi din biogeografie, embriologie, genetica, paleontologie,...nu le poti nega pe toate...trebuie sa fii mult prea pierdut in spatiu...peace!

Last edited by mrsadic; 10.06.2010 at 00:50:53.
Reply With Quote