Subiect: Criza Politica
View Single Post
  #7  
Vechi 11.06.2010, 17:51:05
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Uite aici o soluție de la Tatăl Ceresc dată preotului Alexandru în 1992 pentru criza economica mondială de acum:

„...
ÎN CEL MAI SCURT TIMP, ROMÂNIA VA FI CEA MAI BOGATĂ ȚARĂ DE PE SUPRAFAȚA PAMÂNTULUI, aducându-se aici sute și mii de vagoane cu metale nobile, Încât în România va fi Banca Internațională a globului pământesc, de unde se vor emite banii în viitor. Moneda internațională va fi impusă tuturor și va avea 100 de grame de aur; se va numi "Cezarul"; fiecare monedă naționala va avea 10 grame de aur și va fi universal valabilă. Toți vor munci cu plăcere și vor câștiga după merit, vor avea o viață binecuvântată de bunul Dumnezeu.POPORUL ROMÂN VA FI REEDUCAT ȘI, ÎN MIJLOCUL ACESTUI POPOR MINUNAT, VA FI REȘEDINȚA DUMNEZEIRII.
...”

(colegul mateo45 de pe forum mi-a arătat proorocia... și am priceput că este singura cale de a ieși din terorismul financiar și bancar și din dictatura financiară și bancară, căci soluția asta e mult mai bună decât ce am scris eu la interesul UCS-ului, adică la partidul fantomă de mai sus.

Și mai e o soluție, în text, la criza politică ce apare din ce-arta pentru feliile de tort ori pe plăcințica cu cașcaval ori pe cazanul de fasole cu ciolan... ca să ai putere: desfințarea tuturor partidelor politice căci n-au de-aface niciunele cu mântuirea sufletului și viața curată trăită „...precum în Cer așa și pe Pământ...” ci cu interese de gașcă mafiotă dar foarte populistă, firește... „măi dragă animalule, golanule, huliganule”)

Last edited by vsovivi; 11.06.2010 at 17:54:01.
Reply With Quote