Subiect: De ce tace BOR?
View Single Post
  #1  
Vechi 16.06.2010, 08:45:58
corindb corindb is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.06.2006
Mesaje: 22
Implicit De ce tace BOR?

Pentru a fi foarte exact, fac referire la BOR ca si institutie. Institutie din cele putine in care mai au incredere romanii. In aceste vremuri grele pentru traiul de zi cu zi, din ce in ce mai multi credinciosi asteapta un cuvant de incurajare din partea conducatorilor BOR. Stiu ca in mod traditional BOR nu intervine in mod transant in valtorile politice si sociale, dar parerea mea este ca aceasta situatie poate fi o execeptie pentru ca prin masurile luate de guvern se atinge insasi existenta noastra ca popor, asta ca prim argument. Iar cel de-al doilea argumnet se refera la practicile profund pagane pe care aleg cei ce ne conduc pentru asi vedea atinse scopurile. Ma refer la asa zisi para-normali, vrajitori, descantece, etc... Cred ca cel putin pentru cel de-al doilea argument BOR poate sa mustre cu grija parinteasca pe un conducator vremelnic al acestui neam care (cel putin la nivel media) in loc sa aiba sfatuitor, (cum de altfel au avut si alti conducatori de-ai nostrii in vremuri grele) un slujitor al bisercii se inconjoara de tot felul de asemnea para-normali. Perceptia mea este ca aceast lucru este periculos la nivel de promovare a unui model anticrestin, asta pentru ca nu poti slujii la doi stapani de o data... Ce parere aveti? Doamne Ajuta!
Reply With Quote