View Single Post
  #4  
Vechi 22.06.2010, 14:42:18
luminita- luminita- is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 180
Implicit

Citat:
În prealabil postat de marianag Vezi mesajul
Am un mare necaz de mult timp. Am un baiat acum de 21 de ani. Pana la 19 ani era destul de cuminte se spovedea ,invata.De la 19 ani cand a terminat liceul parca nu- l mai cunosc. Nu-si gaseste drumul in viata, dupa ce s-a lasat de o facultate,la cateva luni dupa bacalaureat, a muncit 3 luni , s-a inscris la alta unde un an a fost la zi dar pentru ca nu frecventat cursurile l-am sfatuit sa treaca la invatamint la distanta unde este acum in anul 2 dar nu prea invata, munceste de numai doua luni. Pierde noptile e dominat de calculator, fumeaza.Nu comunica ,dispare de acasa vine dimineata dupa nopti pierdute.M-am rugat pentru el am vorbit cu preotul, am dat pomeniri pentru el,nu stiu ce sa mai fac. Am facut tot felul de rugaciuni. Cateodata isi revine invata dar pe urma reincepe cu prostiile. Va rog sa ma sfatuiti si sa va rugati pentru el.Am increderea daca mai multi s-ar ruga pentru baiatul meu Serban ar merge pe calea cea buna si s-ar schimba in bine.
Eu cred 1. ori a intrat intr-un anturaj prost,din moment ce sta mult pe calculator si acei oameni ii baga prosti in cap.Daca el era altfel inainte si acest anturaj vrea sa-l schimbe in interiorul lui are loc o stare de agitatie si de neliniste,de aceea are momente cand invata si momente cand petrece noptile afara din casa.Solutia este dialogul cu dvs.
2.are o stare de depresie, la varsta lui e posibil sa fie o problema din dragoste
Reply With Quote