View Single Post
  #3  
Vechi 30.06.2010, 12:36:19
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

In nici un caz nu era Dumnezeu . Dumnezeu nu sperie omul, nu-l terorizeaza, nu-l imobilizeaza si nu ii ia liberul arbitru. Cand vine Dumnezeu aduce pace, liniste, bucurie, lacrimi de pocainta, eliberare de sub apasarea vrajmasului.

Eu te sfatuiesc sa nu te mai certi cu Dumnezeu, caci Il vei face sa se indeparteze de tine si in locul Lui va veni cel viclean si uite ce patesti. Sa-i spui lui Dumnezeu ca Il urasti nu se prea potrivste cu "m-am certat putin cu Dumnezeu" si nici cu "sunt foarte credincios". Ce ai facut nu e putin si nici foarte credincios nu ai dovedit ca esti. Atat timp cat Dumnezeu a dat tot ce a avut mai scump pentru tine si a murit pe cruce in locul tau, ca sa te salveze pe tine de moarte, e o cruzime sa-i spui ca-l urasti pe singurul care te iubeste de fapt. Daca alegi sa urasti El se va indeparta de la tine si vei ramane cu cel de la care vine ura, cu diavolul.

Pocaieste-te si cere-ti iertare, spovedeste-te si in viata ta sa nu te mai certi cu Dumnezeu. Mai bine inghite-ti limba ca sa-ti salvezi sufletul.
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14

Last edited by Doriana; 30.06.2010 at 12:42:30.
Reply With Quote