View Single Post
  #259  
Vechi 13.07.2010, 00:02:03
DanutzZze DanutzZze is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2010
Mesaje: 5
Implicit Rugati-va!!!!!!!!!!

In primul rand am facut niste promisiuni(Bunului Dumnezeu, Sf Nectarie, Sfintei Fecioare, Lui Iisus Hristos, Sf Nicolae, Sf Ioan Rusul, Sf Parascheva si tuturor Sfintilor). sa-ti spun ce am promis eu si sunt lucruri de care o sa ma tin toata viata:
- Voi merge la biserica miercurea si vinerea la Sfantul Maslu, duminica la slujba(daca vreodata n-o sa ajung din diverse motive o sa dau ceva de pomana unui amarat);
- Am sa citesc Acatistul Sfantului Nectarie si dimineata si seara(lucru care pe mine ma intareste si ma ajuta foarte mult, intre timp mi-am luat si o icoana cu Sfantul Nectarie si culmea era ultima si mi-a sarit in ochi de cum am intrat in magazinas));
- Am sa ma intorc mai mult spre biserica(lucru ce inainte nu-l faceam, abia mergeam duminica si atunci abia daca stateam o jumatate de ora);
- Cand ma voi impaca cu el primul lucru bun pe care-l voi face va fi acela de a merge la o casa de copii si sa le fac si la o bucurie;
- Atata timp cat o sa fiu cu el n-o sa mai existe pentru mine alt barbat;
- Am sa ma spovedesc si de data aceasta n-o sa mai ascund greseala facuta(cand m-am spovedit ultima data nu am zis pentru ca nu ma simteam atrasa de parintele acela dar acum cred ca Sf Nectarie m-a indrumat sa merg la o manastire din apropierea orasului meu si acolo am vazut un preot calugar care m-a atras foarte mult cu vorba sa dulce);
- Am sa incerc sa-l iau si pe el dupa mine la biserica'
- De cateva zile am inceput sa citesc dintr-o carte de rugaciuni diverse acatiste, paraclise, canoane(si asta ajuta foarte mult).
- Toata lumea o sa afle de aceasta minune.
Sper sa nu fi omis ceva... Nu stiu in cazul tau cat de grava este situatia, dar in cazul meu nici nu voia sa mai auda ca exist, mi-a zis ca sunt moarta pentru el(asta acum 2 luni fix). Am spus timp de 40 de zile(de 30 de ori pe zi) micuta rugaciune data de la Manastirea Caraiman "Doamne, intoarce-i la bunatate si la rugaciune pe toti vrajmasii mei" si acest lucru m-a ajutat foarte mult(se zice ca indeplineste orice dorinta, bineinteles sa nu visezi la cine stie ce castele-n Spania).Pot sa zic ca eu am inceput sa vorbesc cu fostul meu prieten, nu ne-am impacat dar sa speram ca o sa il lumineze Dumnezeu si sa nu mai stam sa suferim amandoi(ne iubim dar greseala mea este foarte urata si se uita foarte greu).
Sper sa-ti fiu de ajutor, sa te ajute Dumnezeu, Sfantul Nectarie si respectiv toti Sfintii carora te vei ruga.



Doamne ajuta-ma si pe mine pacatoasa!!!
Daca vrei poti sa-mi mai zici cum decurge situatia. Ai incredere in Dumnezeu, la El totul e posibil.
Sper sa nu te fi descurajat cu lista mea, dar trebuie sa faci "sacrificii"(eu nu le mai consider asa).
Reply With Quote