View Single Post
  #33  
Vechi 14.07.2010, 00:18:33
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Dar tu Ionut, ce promisiune faci daca profetia de anul viitor nu se va materializa? Vei mai crede in ele?
Nu e dat nici un an, e cu aproximatie. Cert e ca este vorba de viitorul imediat, "coming soon".

Dar tu, Andrei, ce parere ai, incotro se indrepta lumea in care traim? Uita-te la tv, in presa, documenteaza-te, citeste, intereseaza-te. Nu vezi ca anii grei nu numai ca se prevestesc, dar in unele locuri au si inceput deja! Si cand asta o sa fie globalmente, atunci n-o sa mai poti spune ca au mai fost pe alocuri timpuri de foamete, de greutati si de prigoana. Atunci, cand se va depasi o anumita limita, va fi nevoie de interventia divina ca sa-i puna deoparte pe cei care nu subscriu binelui.

Eu sunt inca papa-lapte in ce priveste credinta, asa ca nu stiu cat o sa rezist in caz de teste majore. De asta inca mai sper ca n-o sa fim noi "generatia de sacrificiu", cum se zice. Adica sper sa se insele Sfintii - ceea ce e putin probabil.

Intre timp, hraniti-va cu ADNul Lui Hristos in fiecare Duminica daca se poate, ca sa nu fiti luati prin surprindere de ceea ce se numeste eternitate.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote