View Single Post
  #2242  
Vechi 21.07.2010, 10:04:45
mariamargareta mariamargareta is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.366
Implicit Panseurile Puciosului Vsovi (IV)

Panseurile Puciosului Vsovi (IV)

Panseu despre următorul președinte al României:

Păi [...] În 2012 nu va fi nimic decît s-ar putea să ajungă președinte sau conducător unsul Domnului, [...] [...] Deci a fost și este răstignit Mihai, unsul Domnului, neincetat este răstignit de când a fost adus pe lume de maica sa Elena și crescut de bunica Maria... și [...] și era scris așa ''Nihil sine Deo''

Replică la panseu:

De aici rezultă că cel uns, regele MIhai I, va fi fie președinte, fie alt soi de conducător al României în 2012. N-ar fi o noutate, și Simeon al Bulgarilor a apucat deva funcții după mazilire și nu i-a mers rău. Da ce te faci cu proorocia Pucioșilor, care zic la fix, că Mihai I va fi suit pe Tronul de la Cotroceni nu "Președinte" cu un dinte, ca impostorii dinaintea lui, ci ca Rege colțos al Românilor? Sau va fi o manevră isteață și temporară prin care, odată ajuns Preș, se va folosi de noile lui puteri și va deveni cumva și rege!
Noi vedem că tu știi ceva, dar nu spui tot. Se vede că ai fost hoț regalist, conspirator și restauraționist și ai scris în dorul lelii și cu fundul în două luntrițe: "președinte sau conducător", deci ai lăsat o portiță și pentru fuhrer, și pentru rege, și pentru pre-Șe-Dinte, ca la o adică să nu fii acuzat că ai fost prooroc mincinos, ci să-ți iasă pasiența oricum, ca Pythiei.
În orice caz, dacă supoziția asta e corectă, și într-adevăr Mihai I este "unsul" care va fi ales Mihai II în anul 2012, spune-ne și nouă, ca să mergem din vreme și să ne închinăm lui. Și, mai ales, să mergem la vot.

Panseu despre mine:

Păi draga mea dușmancă, [...] Miorlăi ca fecioarele nebune? Miorlăi ca cele 5 mâțe neânțelepte [...] [...] ești vrăjitoare ce ar trebui să fi arsă pe rug, [...] ca și unii și alții să se bucure întru Domnul.

Replică la panseu: Doar atât te duce capul, inchizitorule Vsovi, când vezi că nu mai ai gloanțe? Aduni surcele pentru foc? Că la nici-o replică n-ai răspuns la subiect, deși ai primit întrebări concrete, ci te-ai fofilat răspunzând aiurea.