View Single Post
  #3  
Vechi 03.08.2010, 00:29:27
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Iti spun din proprie experienta: si eu am un bunic de 81 de ani hiper-hipertensiv. Acum vreo 3 ani s-a trezit ca nu mai avea aer in piept, se sufoca si incepuse sa horcaie, a fost groaznic! A dat Dumnezeu de a venit imediat salvarea si i-au pus la gura oxigen, l-au dus la reanimare... facuse tensiune 24 (sau 26, nu mai tin minte), nu mai tin minte diagnosticul (parca angina pectorala), ideea era ca aerul nu ii mai ajungea in plamani si se intorcea tot in inima, probabil un preinfarct. Toti medicii se mirau foarte tare ca a supravietuit, dar asta s-a datorat rugaciunilor bunicii mele, care este foarte evlavioasa. Dar de atunci au trecut mai bine de 3 ani si bunicul e sanatos tun, ma rog, atat cat poate fi sanatos un om de 81 de ani hipertensiv.
Deci nu va faceti probleme! Insa cea mai buna atitudine pe care o puteti avea in aceste cazuri este sa il duceti sa se spovedeasca curat si sa se impartaseasca. Nu moare el pentru ca a fost readus la viata, pentru ca nici bunicul nu a murit si nici prin cap nu ne dadea ca poate sa moara dupa aceea, dar starea lui de sanatate si varsta sunt motive suficiente pentru a avea foarte multa grija de aceste lucruri duhovnicesti.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote