Subiect: Ajutati-ma
View Single Post
  #12  
Vechi 05.08.2010, 12:19:38
cristina2012's Avatar
cristina2012 cristina2012 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.04.2006
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 491
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Darkanian Vezi mesajul
Vi sa intamplat vreodata sa va vina in minte fel si fel de lucruri care nu vreti deloc sa ziceti?
Pur si simplu nu am pace deloc sufleteasca. Intr-un fel poate este din cauza ca am renunta la prieteni caci majoritatea dintre ei au devenit golani cu tigari bautura chestii destea si nu imi place si stau mai mereu in casa citesc ori fac treaba pe acasa ori stau la pc.

Cand stau asa si ma gandesc ce fel eram inainte si ce fel am ajuns intr-un fel inainte eram obraznic inainte dar nu gandeam chestii destea dar acum vai de capu meu imi vine sa imi iau viata si sa nu mai stau pentru toate ce imi vin in minte caci pacatuiesc fara sa vreau si mam saturat pana peste cap.

Imi vine sa cred ca niciodata nu voi fi ceea ce vreau sa fiu adica un baiat linistit muncitor si in care se poate avea incredere dar cel mai mult vreau sa am pace sufleteasca sa nu mai am gandurile astea si sa fiu lipsit de orice mandrie.
Pai e simplu: daca nu faci pacate cu fapta sau cu vorba... diavolul te ispiteste in gand... Tu cu ce fel de pacate crezi ca se luptau parintii din pustie? Cu gandurile! Asa ca umple locul cu rugaciune si fereste-te de ispite. De cazut, vei cadea mereu, important este sa te grabesti sa te ridici. Spovedeste-te mai des, spovedeste mereu aceste ganduri, lucreaza sa devii ceea ce iti doresti... si atat.

"INDRAZNITI! EU AM CUCERIT LUMEA!"
Reply With Quote