View Single Post
  #2  
Vechi 11.08.2010, 21:40:41
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de annna Vezi mesajul
Daca cineva ma poate ajuta cu o sugestie: spuneti-mi un preot/calugar duhovnic in Bucuresti care sa ma lumineze intr-o hotarare cruciala pentru mine si familia mea si de care poate depinde chiar o viata
Nu sunt "lipita" de un duhovnic si nu vreau neaparat sa ma spovedesc in post in graba si aglomeratie.
Nu caut un "vazator" in duh ci un om care sa ma asculte cu rabdare si sa se roage pentru mine pentru ca Dumnezeu sa-i descopere ce trebuie sa fac pentru ca nu-mi permit sa gresesc. Viata mea, a copilului si sotului meu depind de decizia mea.
Poate in felul acesta imi voi gasi duhovnic. Poate cunosateti un preot cu rabdare si har
Astept raspuns si multumesc anticipat
- Pr. Ct. Coman: Biserica Sf. Voievozi Mihail si Gavriil care este in apropiere de Gara de Nord, undeva inspre pta. Matache.
- Pr. Vasile Gavrila: Biserica rusa de la Universitate (mai este numita biserica studentilor)
- Pr. Durlea: Biserica Sf. Gheorghe Vechi (in spatele magazinului Cocoru de la Unirea)
- Pr. Costinel: Biserica Sf. Parascheva din Bucurestii Noi, pe str. Nazarcea
- Pr. Marian: Biserica de la caminele studentesti din regie...nu-i stiu numele din pacate
- mai este un preot fff bun dar am un mare lapsus acum...la Bis. Sf. Visarion care eset pe strada Sf. Visarion de la pta. Romana cum mergi spre Victoriei...

...si lista poate continua...dar pe cei care ti i-am scris mai sus garantez 100%
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote