Citat:
În prealabil postat de ory
Din mandrie si din superioritate si nevoia de supunere au venit atatea reguli, absolut inventate
|
Dragă soră, te contrazici... ori este din mândrie și superioritate ori din smerenie, nevoie de supunere ?! În fine, era o întrebare retorică... sunt sigur că te-au luat degetele înainte tocmai din cauza unora de mai sus enumerate
Citat:
În prealabil postat de ory
Inima, peiviti la inima oameni buni, nu la detalii inutile ale convietuirii noastre pe pamant . Inima noastra este de netagaduit, iar Dumnezeu o judeca mai presus de orice aparenta.
|
Tocmai inima, și mai ales cea smerită, nu ar putea să încalce aceste reguli de zămislire a pruncilor, pentru că acolo în inimă teoretic, și practic la unii, este dragoste (mă refer la dragostea curată pentru Dumnezeu și aproapele nu la ceea ce numesc unii dragoste și anume patima desfrâului).
Dacă nu găsești dragostea curată în inima ta, fă curat, aruncă mărăcinii și apoi încearcă iar ! Vei fi uimită de diferență ! Succesc surioară !