View Single Post
  #187  
Vechi 01.09.2010, 10:40:41
dobrin7m's Avatar
dobrin7m dobrin7m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.08.2010
Locație: Londra
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.926
Implicit

Citat:
În prealabil postat de 52ZIZO Vezi mesajul
S

Dar cred ca scriu fara folos pentru ca dumneavoastra in loc sa raspundeti veti gasi din nou ocari ca sa mi le atribuiti. Ca doar Domnul nu mintea cand spunea:
"Dacă vă urăște pe voi lumea, să știți că pe Mine mai înainte decât pe voi M-a urât.
19. Dacă ați fi din lume, lumea ar iubi ce este al său; dar pentru că nu sunteți din lume, ci Eu v-am ales pe voi din lume, de aceea lumea vă urăște.
Domnul nu mintea cand spunea ce spunea in citatul de mai sus. Dar acela era adresat celor 12 apostoli in cuvantul lui de despartire, inainte de prinderea lui.
in nici un caz tu ZIZO nu esti apostol si nici Baistrow nu este iudeul care urma sa vina sa il prinda pe Iisus.
Pe tine ZIZO nu te uraste lumea, daca te ura, nimeni nu sarea sa iti explice adevarul ci te lasa in nestiinta ta. Intreaba-l pe Baistrow, te uraste? eu nu cred. Nimeni nu te uraste. Daca vreodata ti-au fost adresate cuvinte mai dure sa te faca sa vezi adevarul asta nu inseamna ca persoana respectiva te ura, ca sa ajungi sa te identifici in citatul de mai sus.

Iti amintesti de exemplul dat de mine cu Avva Aghaton? cand a acceptat toate jignirile chiar si neadevarate spre plugarirea sufletului lui?
Dar de indemnul dat tot de acei batrani avve care spuneau sa ne stapanim limba si poftele?
Nu te-am indemnat eu sa citesti pe cei intelepti? crezi ca inteleptii sunt la radio speranta sau cum o fi numit? Ei sunt in lume? la radiouri? Stii tu cati bani se invart in mass media? Acolo este Dumnezeu si Iisus? Zici ca ai fost primita bine acolo. Ai idee cati oameni ascultau convorbirea dintre tine si cei de la radio? Si deci cati puteau ei acapara in acest mod? Fara sa iti dai seama te-au transformat in unealta lor de a castiga adepti, si in final de a castiga bani. Cauta adevaratii intelepti, aceia nu sunt acolo unde esti tu acum.
Am scris acest mesaj pentru ca imi pare sincer rau de sufletul tau. Domnul sa fie cu tine.