View Single Post
  #1  
Vechi 09.09.2010, 23:25:37
Delirul's Avatar
Delirul Delirul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2010
Locație: undeva-n Moldova
Religia: Ortodox
Mesaje: 476
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Delirul
Implicit Inca un thread despre cipurile RFID implantate

Aducandu-mi aminte de o emisiune a Mythbuster-silor referitoare la astfel de cipuri am cautat mai multe informatii si am gasit urmatorul filmulet http://www.youtube.com/watch?v=X034R3yzDhw

Ce parere aveti despre atitudinea celor care au incercat practic sa-i intimideze pe realizatorii emisiunii, intr-un mod mai subtil, cand acestia au vrut sa faca mai multe teste asupra acestui cip in legatura cu aspecte precum daca poate fi hack-uit, detectat samd Oare nu este asta o dovada clara ca aceste cipuri sub nici un aspect, adica oricum le-ai lua nu sunt bune, ca nici macar din pct de vedere tehnologic nu pot fi mai sigure.

Cate minciuni ni se indruga zilnic pentru a ni se fura libertatile. Zau ca sec. 21 o fi el secolul vitezei informationale insa mai mult ca orice este secolul minciunii
__________________
Omul a fost gîndit și făcut de Dumnezeu în deplină libertate și i s-au pus înainte toate condițiile pentru a-și împlini și trăi libertatea. Libertatea este darul minunat pe care l-a făcut Dumnezeu omului. Poate că prin nimic altceva Dumnezeu n-ar fi putut să-Și arate dragostea pe care ne-o poartă decît prin faptul că ne a dăruit deplina libertate de gîndire și de acțiune. ("Singuri in fata libertatii", Ieromonah Savatie Bastovoi)

Last edited by Delirul; 10.09.2010 at 00:02:10.
Reply With Quote