View Single Post
  #152  
Vechi 14.10.2010, 13:37:04
Elesya Elesya is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.10.2010
Locație: intre doua nemuriri
Religia: Ortodox
Mesaje: 169
Implicit te iert frateste daca stii nuantza

[quote=IonelS;297016]1. Sunt mic...., in raport cu Dumnezeu, cu multi din semenii mei,...;
2. Ca si crestin ortodox nu pot tolera o religie care genereaza bestialitate premeditat, explicit, negru pe alb...si o fac negand, intelectual;
3. Barbatii care-si bat nevestele in Romania nu au nimic comun cu crestinismul. De fapt asta-i problema.
4. Dumnezeu ne iubeste pe toti, dar nu-i mantuieste pe toti.
5. Recunosc , n-am suficienta smerenie, dar d.p.d.v. uman nu ma consider superior nimanui. Crestinismul, in schimb, imi ofera un etalon de mantuire, de decenta si prin aceasta am un ascendent.
6. Sa te ierte Dumnezeu daca vei sminti vreo fatuca fara de Dumnezeu sa apuce pe calea islamismului..., dar nu cred ca te va ierta !

REPET. NU AI DREPTUL SA VI AICI SI SA FACI PROZELITISM PT CASATORII MIXTE
http://www.truthtube.tv/play.php?vid=3333
http://www.truthtube.tv/play.php?vid=3365[/QU

Mai FRATE..NU FAC ASA CEVA DECAT IN MINTEA TA....AI DIVAGAT LA GREU DE LA SUBIECT.....RECITESTE TOTUL ATENT ! SI IN PLUS AM EXPRIMAT O CONSTATARE CUM CA AM CUNOSCUT PERECHI MIXTE FERICITE....SI TE ROG EU FRUMOS...ARATA-MI IN BIBLIE UNDE SCRIE IN CLAR CA NUMAI ORTODOCSII SE VOR MANTUI? CAT DESPRE "PROZELITISM" CITESTE IN DEX....EU N-AM PLEDAT IN FAVOAREA LUI(desi ar fi putut fi o opinie)....AM EXPLICAT CA EXISTA EXCEPTII...DOARE ASA RAU ASTA? CAT DESPRE DUMNEZEU STIU CA MA IUBESTE, DEOARECE N-ARE ASTFEL DE PRNIRI PLINE DE VENIT, RAUTATE CA ALE TALE....CARE IN CE SCRIE EU, VEZI NUMAI CA AS VREA SA FAC RAU...TRAIM IN SEC XXI si exista dreptul la OPINIE...REPET..NU MAI INTELEGE TU, CE NU VREAU EU SA EXPRIM...ca nu e doar o gresala de citire....si te consacra in demagog(afirmi ca esti bun crestin dar arati ca cei impotriva carora s-a revoltat Iisus Hristos...SI PT A 3 OARA TE IERT....iti iert neputinta...