Subiect: Va rog o parere
View Single Post
  #28  
Vechi 22.10.2010, 20:57:14
adrian_b adrian_b is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Exclamation Nu te lasa, nu-ti perde nadejdea in Hristos !!!!

Citat:
În prealabil postat de gabriela8 Vezi mesajul
Nici nu stiu cum sa incep... Nu ma simt bine cand spun altora despre ce ma macina insa vreau sa aflu si parerea altora... Iubesc un baiat de 4 ani de zile...dar nu am ajuns la o hotarare privind casatoria pentru ca in urma cu 2 ani mi-a marturisit ca este gay si a incercat cu mine sa se schimbe dar nu a reusit... Spune ca nu il intereseaza sexul ci pur si simplu se simte stresat langa o fata si mult mai linistit in preajma unui baiat... De cand am aflat nu pot sa accept slabiciunea lui si am tot crezut ca Dumnezeu nu ne va lasa insa in prezent suntem aproape despartiti... Oricine ar spune ca sunt o fraiera si ca demult ar fi renuntat la el dar mie chiar imi pasa de el, de sufletul lui si nu pot sa mai fiu eu in lipsa lui... Cred ca se poate vindeca e chiar imposibil!? Problema majora e ca el nu mai crede si nu mai lupta pentru indreptare. s-a schimbat foarte mult si nu pot sa vad cum aluneca... Internetul il preocupa si sunt foarte multi in situatia lui... Spuneti-mi va rog e chiar imposibila minunea? Eu cred ca se poate dar poate sunt visatoare... Ce as putea face sa il castig? Il vreau pentru Dumnezeu! Nu vreau sa fie bataie de joc pentru nimeni!

Cu adevarat iti scriu, nu te lasa, si nu asculta sfaturile celor care iti spun opreste-te ca nu e pt. tine. Aceii oameni, nu sunt oameni, aceia nu stiu cei iubirea cu adevarat.
Iti dau un sfat, dat de catre un preot in astfel de cazuri :
- citeste timp de 40 de zile consecutiv, fara intrerupere ( adica o data pe zi, timp de 40 de zile ) urmatorul rugaciune : " Canonul de pocainta catre Domnul Isus Hristos " .
Indicat ar fi sa reusesti sa-l faci si pe el sa spuna rugaciunea aceasta.
Ce se va intampla dupa acesta, doar D-zeu. hotareste, dar cu siguranta sansele voastre sunt mult mai mari sa reusiti, totul este sa vreti asta.
Acest lucru a fost testat cu succes. si Dumnezeu stia asta.
Doamne ajuta !
Reply With Quote