View Single Post
  #83  
Vechi 08.12.2010, 17:21:40
GheronIosifIsihastul GheronIosifIsihastul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.10.2010
Locație: acolo unde nu e Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Din cate observ numai loc de rugaciune nu este acest topic si,din pacate, asta chiar in postul Craciunului...
Pai ca bine zici! te invit sa te rogi! Cine te opreste? ai fost printre primii care in mod hilar nu te smintesti cand andrei in post si in afara lui, in absolut fiecare postare ca deja e eveniment cand nu huleste in vreo postare si nu batjocoreste el ceva, nu ai luat atitudine.. dar cand cineva ia atitudine impotriva hulitorului de Dumnezeu repede mi-ai sarit la beregata! Cum vine asta? Asa ca lasa falsa evlavie, ca nu te impusca pe tine nicio iubire si dragoste de Dumnezeu.. Tu esti la fel de eretica.. Deja v-am invatat.. Sunteti o gasca unita si actionati in haita.. in grup.. eu sunt singur si mic.. asa a fost mereu inegala lupta, dar eu lupt in apararea adevarului si nu ma dau in laturi sa marturisesc ortodoxia! ca barem la capitolul asta sa zic nu! Daca la celelalte sunt cu totul vandut pacatului!
Iti doresc inima sincera si da! rugaciune dreapta si dreapta socoteala! repet! taci cand e hulita Biserica, Dumnezeu, Crucea, Imediat esti "sunteti" toceranti! iar cand cineva ia atitudine, Dumnezeule Mare! Ce lume stramba! il atacati! Sa va fie rusine! de 10 ori rusine!
Falsa evlavie, falsa "ingaduinta", falsa intentie, iubire de sine si erezie, asta va uneste si asta este ADEVARUL!! Nu mai faceti pe blanzii si pe dragastosii ca vomit ! sa va vad ca tremurati cand e hulita Biserica si Hristos! sa va rupeti hainele de pe voi cand auziti hule impotriva Celui care a facut Cerul si pamantul! rusine !