View Single Post
  #84  
Vechi 08.12.2010, 17:31:04
GheronIosifIsihastul GheronIosifIsihastul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.10.2010
Locație: acolo unde nu e Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Fratele Andrei nu a indemnat pe nimeni sa se lepede de Biserica ortodoxa si nici nu a hulit pe Maica Domnului.Cel putin eu nu am vazut aceasta. Daca a facut vreodata asa ceva as dori sa vad si eu respectiva postare.
Pai de asta se numesc mai lupi imbracati in haine de oi! pai si-ar da toti seama imediat daca ar veni cu oferta pe fata.. da el invita sa iesim din staul ca vezi Doamne asta e adevarata ortodoxie.. Mai dar tu chiar nu ai inteles? Ce tot insisti si-i iei apararea hulitorului? ia intreaba-l pe el direct! Sa zica! Este Maicuta Domnului Fecioara? Este Hristos Dumnezeu adevarata din Dumnezeu adevarat? Se cinstesc sfintele Moaste? Este Sfanta Impartasanie Trupul si Samngele Domnului sau este doar o "comemorare"? ia intreaba-l, spune-i Andrei ca omul asta a coborat acum din luna! Spune-i despre invatatura ta cea noua.. Ca Pavel a spus ca de vine altul sa ne invete altfel decat ce am primit sa fie anatema! AAA stiu! E un pasaj adaugat de "ei"!
ma duc sa vomit acum de-adevaratelea! Mihai, sincera dezamagire.. Nu cred,ca "nu l-ai auzit hulind".. Adica mi s-a parut mie..? andrei, ai putina demnitate si barem recunoaste-ti invataturile(hulele) .. Dumnezeu sa te ierte si sa te indrepteze pe calea cea dreapta pentru rugaciunile Sfantului Nicolae, ale sfantului Apostol Pavel, Ale Maicutei Domnului si pentru Multa Sa milostivire si iubire fata de oameni!
Amin!