View Single Post
  #84  
Vechi 29.12.2010, 23:03:29
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Voi chiar ati avut asemenea stari?
Am gasit pe wikipedia o ilustratie pertinenta la articolul Sleep paralysis: http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis Cititi mai ales sectia folklore.



Eu n-am avut niciodata o asemenea stare. Insa a avut mama mea o data, si spune ca a disparut acea presiune dupa ce a facut semnul crucii cu limba. Probabil nu era un atac prea intens.

Oricat de ciudat ar putea parea, as dori sa simt si eu o data aceasta paralizie / cosmar, sa vad si eu pe vrajmasii astia nevazuti si sa vad efectele unei rugaciuni / cruci / amintiri de icoana asupra lor.
ceva asemanator a spus si Motovilov cand era in preajma Sf. Serafim de Sarov...citeste cartulia "Sensul vietii crestine" ca sa afli povestea intreaga..dupa ce a murit Sfantul 4 ani a fost posedat si chinuit fara putinta de vindecare desi se spovedea si se impartasea...pana la urma, dupa acesti patru ani tot prin mijlocirea Sfantului a scapat......NU STII CE VORBESTI....POCAIESTE-TE PT CE AI ZIS...daca vrei cauta prin mesajele mele si ai sa vezi ca nu sunt paranoic sau speriat de bombe dar cu ce iti spun aici am dreptate.

Sa imi fie cu iertare...Doamne ajuta!
Reply With Quote