Subiect: Nu mai are sens
View Single Post
  #23  
Vechi 30.12.2010, 20:31:06
Adrinskaia Adrinskaia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

La parintele Porfirie ajung cativa tineri hippie, dintre care fata, dupa ce pleaca de la parintele le spune acestora ceva de genul -ma amaratilor, nu as fi crezut ca il poti cunoaste pe Hristos intr-un grup de hippie- pentru ca ea era mai inaintata duhovniceste, si sunt si profetii care adeveresc faptul ca multi pastori au ajuns sa fie cumva corupti de multele paganisme din popor, si dintre ortodocsi s-au pierdut multi in ritualuri, poate si in ceva fariseism ori trufie; sunt vremuri incarcate de pacate si iubirea mulora s-a racit; prea multi dintre noi ne raportam mai mult la oameni decat la Dumnezeu, chiar am gasit la parintele cum spunea ca mancand sarat si band multa apa, nu mai merge rugaciunea, deci la ce fineturi a ajuns acest parinte, sa realizeze ca exista acest impediment in calea rugaciunii, si fireste cu ascultarea stam prost in zilele acestea, si nu staretii lipsesc. Eu cred ca am intalnit lucruri folositoare pe acest forum, desi probabil ca putini parinti ar fi de acord cu acesta, recunosc ca am pierdut si ceva cam mult timp si parintele meu nu prea cred ca ar aprecia aceasta pierdere de timp......
Reply With Quote