View Single Post
  #24  
Vechi 03.01.2011, 14:34:35
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Exclamation

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Animalele au si ele gradul lor de inteligenta. Mai studiati baieti, mai studiati! . De ce sa nu evoluam?
Poate va veni vremea sa te situezi deasupra animalelor , deasupra "inteligentei " lor , caci ele sunt pentru a ne sluji noua , ci nu invers ! Tocmai , pentru ca studiem , ne intarim in credinta noastra , si ne dam seama de Maretia lui Dumnezeu ce se revarsa in adevaratele scrieri , opere de arta , in fascinanta lume a stiintei , in tot ce ne inconjoara . Nu stiu , dar bine ar fi , sa citesti un Acatist extraordinar de frumos si de actual :" Slava lui Dumnezeu pentru toate " , si cu siguranta iti va mai inmuia inima impietrita si vei reusi cu adevarat sa evoluezi , asa cum trebuie si iti doresti . Cat despre cei de aici , nu sunt baieti sau mai stiu eu cum , ci sunt oameni , asa ca te rog mai mult bun simt nu ar strica cand scrii si te adresezi celor de aici . Iti voi urmari cu mult mai multa atentie postarile tale , pentru a vedea evolutia ta .La multi ani , multa sanatate si minte inteleapta .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote