View Single Post
  #7  
Vechi 13.01.2011, 16:45:01
taluta taluta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.08.2010
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 27
Implicit treaba mea cum imi educ copiii

E treaba mea cum imi educ copiii, si nu mi se pare normal, ca o educatoare sa le spuna ca sunt maimute ca si ca eu n-am dreptate... de restul religiilor nu ma intereseaza.Oameni de genul asta au probleme ca li se ureaza craciun fericit in locuri publice si merg pina la a spune ca trebuie sa ignoram craciunul sau pastele numai pt ca se simt musulmanii discriminati, dar eu nu ma simt discriminata cind n-am voie sa mi se ureze craciun fericit, sau cind este interzis sa se discute despre religie pt, ca unii au mentalitatea ca sunt invechita pt ca religiile defapt o stie toata lumea ca nu ar exista defapt si ca au fost inventate...cind mi se ureaza ceva care n-are legatura cu religia mea pt ca pur si simplu in religia mea nu exista acea sarbatoare nu ma uit chioris ci raspund frumos si civilizat ca eu nu serbez sarbatoarea aceea catolica pt ca nu sunt catolica sau protestantasau sau.., dar nu incerc sa spun ai grija mai ce faci ca religia e o idee invechita sau doar eu am dreptate tu nu... si nici discriminata nu ma simt, ci omul o vrut sa-mi ureze ceva si e ok..a fost doar bun intentionat sau doar iscoditor ca sa stie defapt ce religie am si nu ma deranjeaza asta deloc.Dar cind e vorba de copiii mei, deja se schimba lucrurile, sigur ca nu spun nimic de homosexuali dar cind se saruta in parc in fata noastra deja e prea de tot, sau cind introduc in walt disney figuri homosexuale atunci e de datoria mea ca parinte sa le spun ca nu e ok, asa cum e de datoria mea sa-i intreb daca prefera sa spuna si sa creada daca se trag din maimuta sau i-a creat Dumnezeu...Copiii mei nu sunt la cheremul statului si daca statul decide sa fie necrestin asta nu inseamna ca eu inchid ochii si spun ok ei trebuie sa se integreze si altii au dreptate sa faca cu copiii mei ce au chef.asa cum copiii mei nu sunt la cheremul fiecaruia care crede ca are dreptate si ca el sau ea stie mai bine...
Reply With Quote