View Single Post
  #9  
Vechi 24.01.2011, 10:50:15
maria25 maria25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 154
Implicit :)

Multumesc frumos pentru raspunsuri.

Sunt din Bucuresti. Cel mic are pensie alimentara de 100 euro pe luna, iar tatal lui are program de vizita la domiciliul copilului. Toate aceste au fost stabilite in instanta.

Stiu ca aveti dreptate. Intr-o masura m-am considerat pana acum o luptatoare daca pot spune asa. Dar fiecare zi este un chin, o neputinta. Banii astia mi-au mancat zilele. Investitorul acela mi-a facut cel mai mare necaz. Nici macar un ban nu am vazut pana acum. Din cauza aceasta nu mai am nicio speranta. Sunt cat se poate de realista. Am incercat sa gasesc solutii, am intors problema pe toate partile. Chiar nu stiu ce sa mai fac. Ce alta solutie sa am daca nu am cum sa supravietuiesc, chiar si cu putin? (

M-am rugat si Sf. Nectarie. Am si acatistul sfantului, chiar si ulei de la sfanta candela. Ma doare sufletul. Ma rog neincetat. Si nadajduiesc intr-o minune. Dar pana cand acest necaz, ca o sa ne stingem, nu o sa apucam sa supravietuim...

Am mai citit pe forum prin alte topicuri ca sa nu dorim niciodata raul nimanui. Sunt perfect de acord. Dar nu am mai putut per si simplu sa ma abtin. De sarbatori i-am dorit acestui investitor sa aiba parte si el de un necaz asemanator. Sa stie ce inseamna sa nu ai niciun ajutor, sa iti rada lumea in nas si sa te batjocoreasca atunci cand ai nevoie de ceva, mai ales de bani; sa nu aiba ce manca si nici unde dormi, si in plus de asta sa mai aiba si un copil mic care sa-i urle de foame si de somn. Imi pare rau pentru ce am spus. Dar nu am mai putut. Nu sunt o persoana rea, din contra. Ajut daca pot si sunt sufletista. Dar la asa necaz ce mi-a facut omul acesta, nu am mai putut sa imi pun frau limbii.

Si tatal copilului mi-a frant inima si a plecat atunci cand aveam mai mare nevoie de el. Si cand am nascut mi-a spus ca ma iubeste, dar dupa jumatate de an s-a insurat cu ea. De nerecunoscut. Nu a fost zi de sarcina fara lacrimi.

Ce sa fac... toata ziua plang, m-am umilit peste tot, rabd si nadajduiesc ca va fi bine cumva... dar realist nu am nici macar sansa sa supravietuiesc...
Reply With Quote