View Single Post
  #2  
Vechi 25.01.2011, 09:56:00
FiulRisipitor's Avatar
FiulRisipitor FiulRisipitor is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 657
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru FiulRisipitor
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Bratu Lelia Nicoleta Vezi mesajul
Stii, un crestin nu are voie sa reactioneze la nimic din ceea ce se spune despre el, oricat ar fi de rau, mai putin atunci cand i se neaga faptul ca este crestin...Vezi invatatura Pr. Paisie...atunci reactionezi!
Daca tot este adus in discutie Parintele Paisie ar fi bine sa nu luati numai ce va convine, si sa mai adaugati ca in acel loc unde spunea cele de mai sus spunea si ca "cel ce nu se indreptateste pe sine il va indreptati Dumnezeu". Ati recurs la auto-indreptatire de frica ca vi se distruge reclama?

Citat:
În prealabil postat de Bratu Lelia Nicoleta Vezi mesajul
....daca Dumnezeu mi-a dat o harisma, nu pentru un pacatos ca mine ca sa ma mandresc ci pentru a ajuta oamenii
Si cand il vei auzi pe Parintele Paisie sau pe alt sfant spunand asta atunci sa o spui si tu!

Citat:
În prealabil postat de Bratu Lelia Nicoleta Vezi mesajul
Ascundeti candela sub pat, ca in pilda Mantuitorului in loc sa puneti sfesnicul pe masa sa lumineze incaperea.. Doamne ajuta!
Daca va considerati si "candela" atunci sa-mi fie cu iertare... dar miroase a mandrie, indiferent cat ati insista pe faptul ca sunteti pacatoasa.
__________________
"În zadar se numește creștin acela, care nu are dovadă sensibilă că Harul lui Dumnezeu sălășluiește în el" - Sf. Simeon Noul Teolog
Reply With Quote