Subiect: Reiki
View Single Post
  #23  
Vechi 30.01.2011, 15:38:31
Nicador's Avatar
Nicador Nicador is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.01.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 142
Implicit

Daca poti intra in detalii,despre ce spirite este vorba si cine-i ghideaza pe acesti auto-proclamati maestrii?

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
In primul rand astept un miel. Apoi ma cam faci mincinos, am practicat vreo 4 ani reiki. Bineinteles ca nu esti invatat sa vorbesti cu spiritele. Dar tu nu ai citit carti de reiki, unde maestrii spun ce mesaje au primit de la spirite? Iata de exemplu si aici: http://www.spiritus.ro/TERAPII/mikao_usui.htm
Ceea ce am scris eu nu-ti spune la curs, pentru ca nici ei nu stiu cu cine lucreaza. Crezi ca vrajitoarea stie ca lucreaza cu necuratul? Asadar ortodoxul ar trebui sa se minuneze ca i se racordeaza chackrele si poate capta energia din univers. Ce energie din univers? De la explozia stelelor?
Sau pooate spui ca si maestra cu care am vorbit ca energia e Duhul Sfant si noi, platind niste bani putem sa accesam cand dorim Duhul Sfant.
La primele doua grade esti un fel de incepator, un practicant. Abia la gradul de maestru afli ce-i cu reiki asta. Chiar maestrul ne zicea de spiritele care ne ghideaza (sau il ghideaza pe el), dar nu vorbea clar, doar amintea cate ceva in treacat, ca si cum noi nu putem afla inca toate secretele la gradele acestea.
Reply With Quote