View Single Post
  #350  
Vechi 02.03.2011, 12:57:52
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

[quote=anna21;343633]Esti un copil tare simpatic, Raoul.
(nu te supara ca zic asa, dar am si eu baieti si mi-am extins atitudinea materna asupra tinerilor de orice varsta).

Parerea mea este ca fizicul conteaza la o anumita varsta. Adica undeva prin liceu.
La sotul meu chiar fizicul m-a atras, ca facea sport de performanta (dar aveam paispe ani!), dar apoi mi s-a placut plictisitor si nu i-am mai dat mare atentie pana la 18 ani, cand am aflat ca are ceva mai mult decat fizic si a fost o surpriza placuta.

La varsta mea de baba.. fizicul este neimportant. Mai ales ca si sotul meu face body building si ca sa nu ma creada plictisita de interesele lui, ma simt obligata sa merg si eu la sala.. (dar e bine, ca acolo ascult in casti conferinte pe care nu as avea cand sa le ascult acasa :)).
Si toate sotiile de soti care fac body building sunt "nevoite" sa mearga si ele la sala de sport.. asa ca fetelor, mare atentie daca nu va doriti asta!! Lasati barbatii cu fizic frumos.. ca asta ia timp, bani si dieta speciala etc..

Si nici hainele nu conteaza.. daca insotiti un barbat prin magazine sa-si aleaga un costum va trece cheful de soti la costum. Sunt mai de groaza decat femeile cand trebuie sa-si aleaga haine..

Daca iei in calcul tot ce tine de aspect.. realizezi ca barbatul atractiv nu prea exista :)). Dar o fi de vina varsta mea...

*******************
1. Mi-a placut mult ce ai postat acum!!!
2. Nu esti DELOC baba....si-n plus ai un suflet tanar si frumos, pacat ca l-am "dibuit" mai greu...
3.Te admir mereu pentru modul in care vorbesti despre copiii tai si se simte cat si cum tii la familia ta...sa ma ierti daca am fosr mai ofuscata uneori si eu....stii tu, chestia cu "aprinderile"...
4.AI DREPTATE....nu importa prea mult exteriorul...frumuseata e relativa si trecatoare....dar nobletea launtrica ramane...
5.Eu merg la bazin....in rest am "stadiul "...de pedalat la bicicleta doar....(vaaai de piciorusele mele)...Da sa vezi ce teapana merg ca nu care cumva sa imi simta slabiciunea careva....
6. Cat despre hainele barbatilor....sa fie curate si asortate(adica in 5 culori de 7 feluri) in rest , nu conteaza....


ps. stii cand tu sau oricare din noi femeile vom fi realmente babe? cand sufletul nostru nu va mai reusi sa surada unei priviri oferita de o floare , de un suras inocent..de un strop de frumos.....
Reply With Quote