View Single Post
  #7  
Vechi 18.07.2006, 17:25:13
floaredecolt floaredecolt is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2006
Mesaje: 27
Implicit

Citat:
În prealabil postat de spinu
Sunt destui morti care traiesc printre noi, desi trupurile lor se misca si ii vedem , sunt morti cu sufletul. Acestia au cazut in patima banului si a avutiei care se strica, acestia sunt cei mai expusi acestui pericol de posedare. Multi dintre ei se sinucid.
Eu cred ca posesia e permisa de Dumnezeu , in cazul unor persoane pentru a se transmite mesaje clare in privinta existentei raului dintre noi ?
Romano-catolicismul destul de rar practica cu succes exorcismul , prin preoti bine pregatiti [ care postesc, se roaga si nu sunt casatoriti, sunt casti ] ?
Stiu ca nu sunteti de acord cu catolicismul, dar daca ei reusesc sa scoata raul din unii oameni cum se face ca la ortodocsi nu prea iese de tot ? Am vazut la televizor cum un preot ortodox calugar agita cu rugaciunile lui " raul " din cei bolnavi dar nu-i vindeca, facandu-le mai mult rau? Cum e posibil asa ceva ? Nu e de gluma cu sufletele oamenilor, exorcismul e foarte greu si nu poate fi practicat asa in "masa" ! Lupta e grea si istovitoare si e necesar ca pentru un posedat sa fie prezente mai multe persoane cu har care sa se roage si sa participe la exorcizare fiind foarte atenti la "sanatatea victimei"; si nu invers o masa de posedati si un singur preot care se roaga si arunca apa sfintita spre ei! [ nu mi se pare o practica sanatoasa nici pentru preot si nici pentru victimele raului ]- sa-mi fie cu iertare pentru indrazneala -
Reply With Quote