Subiect: Ajutor urgent
View Single Post
  #204  
Vechi 19.03.2011, 20:05:05
MariS_'s Avatar
MariS_ MariS_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2009
Locație: Religie: creștin
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stasylena Vezi mesajul
Starea sotului meu s-a inrautatit in ultima saptamana. Ne luptam cu o infectie urinara cu proteus, abia am gasit in spital antibioticul sensibil, de astazi a inceput administrarea lui, insa avem o mare problema cu procurarea morfinei, care nu este adusa in farmacie la momentul potrivit si urmeaza zile intregi cu dureri cumplite. De asemenea, a slabit foarte mult datorita transpiratiei, la analizele de sange TGP era destul de marit, iar hemoglobina, si ea, mult sub valoarea minima.
Multumim pentru ca nu ati uitat sa ne pomeniti in rugaciunile dumneavoastra. Noi nu vom abandona lupta aceasta cu diavolul, care este una extrem de puternica. Si, nadajduim, ca numai de sufletele noastre sa nu se lege. In rest, cum va randui Mantuitorul!!!
Dumnezeu sa-i ajute sotului tau, Vasile, sa treaca cu bine peste aceasta grea incercare si sa invinga in lupta cu boala iar pe voi sa va intareasca si sa va aduca din nou bucuria in suflete.
Doamne ajuta si miluieste!
Har, smerenie si jertfa de sine.
__________________
Făcutu-ți-s-a ocara ca și lauda, paguba precum câștigul și străinul ca fratele?
Cum nu înțelegeți că nu despre pâini v-am zis? Ci feriți-vă de aluatul fariseilor și al saducheilor! (Matei 16:11)
Omul deține atâta Adevăr câtă Iubire dăruie.
Reply With Quote