View Single Post
  #40  
Vechi 10.04.2011, 23:35:21
macsim
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de mela me Vezi mesajul
Doamne ajuta!

Multumesc dragi prieteni pentru gandurile si sfaturile pe care mi le-ati expus aici.
As mai avea nevoie de un sfat /parere intr-o situatie delicata. 2 persoane apropiate mie ( sot si sotie) sunt cuprinse de patima betiei de ani de zile, dupa cum multi stiti o patima foarte grea; cum as putea sa ii ajut? am incercat de zeci de ori sa le explic cum am putut eu, dar degeaba; sotul mai merge la biserica din cand in cand, sotia mai rar, in acest post parca a si reusit sa se spovedeasca si impartaseasca; in ultima vreme e din ce in ce mai grav, amandoi consuma bautura pana nu mai stiu nimic de ei, ajungand chiar sa cada si sa doarma pe drumuri; va spun eu ca vorba buna nu ajuta,( familia le-a zis de sute de ori ca nu e bine ce fac) cel putin in cazul lor, imediat continua cu bautura; i-am pus pe pomelnic pe la mai multe biserci si manastiri, am citit si acatistul " Potirul nesecat" cu post dupa puterea mea, dar cum ziceam in sus, e din ce in ce mai grav, au ajuns pana la inconstienta si sa doarma pe drumuri, cearta continua intre ei, batai s.a.m.d.
Va rog mult pe cei care stiti/ati auzit ceva remediu in acest sens, v-as fi recunoscatoare; din cate stiu s-a incercat si cu ceva pastile contra alcoolului, dar degeaba...necuratul lucreaza in continuare in bietii oameni.
Imi cer iertare daca v-am incarcat prea mult cu ale mele, dar incerc pe unde pot sa aflu un remediu.

Multumesc anticipat!
Maica Siluana are o indelungata experienta in lupta impotriva alcoolului.

Aici este link-ul catre site-ul ei:
http://www.sfintiiarhangheli.ro/node/1288
Reply With Quote